Megállapodást írt alá Hiller az E.ON-nal
2008. június 06. péntek 16:13

A 2010 végéig szóló megállapodás célja, hogy a fenntartható fejlődésért jelentősen erősödjön az energiatudatosság Magyarországon.
Az áram-és gázszolgáltató vállalat oktatási programja olyan komplex, a kreativitást fejlesztő oktatási csomag, amely az ismereteken alapuló tudás mellett a tanulók kompetenciafejlesztését is segíti.
Az együttműködés jegyében az oktatási tárca segítséget nyújt az iskolai tantervhez kapcsolódó oktatási programsorozat kidolgozásához, az oktatók megfelelő felkészítéséhez.
A 6-18 éves diákoknak www.energiakaland.hu címen oktatási portál is indul, ahol a természettudományos órákkal összhangban a fiatalok interaktív formában ismerhetik meg az energiával kapcsolatos kérdéseket.
Arra a kérdésre, hogy milyen pénzösszeg van a program mögött, a miniszter úgy válaszolt: az Ungarischer Akzent elnevezésű 2007-es németországi kulturális évadot a vállalat 100 millió forinttal támogatta, véleménye szerint legalább ennyit az oktatás is ér.
Hiller István reményét fejezte ki, hogy a vállalat jelenléte az oktatásban és kultúrában egyaránt eredményes lesz.
Konrad Kreuzer arról beszélt, hogy az energia, az ellátás biztonsága mindenkit érintő téma. Hozzátette: az E.ON nem csak gazdasági, hanem társadalmi tényező is szeretne lenni Magyarországon.
MTI - MTI Fotó: Szigetváry Zsolt
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Jön a vénasszonyok nyara, de ezt...
- Őszre elkészül a Pécsi Harmadik...
- Ismét egyre több migráns próbál...
- A Pécsi Egyházmegye alapításának...
- Újra kérhetik az azonos összegű...
- Indul a Szamárfül Fesztivál: ingyenes...
- A Mecsekről száguldott Pécs...
- Pécsett is megkóstolhatjuk...
- Elkezdődött a szarvasnász, jön a...
- Nevelőszülői képzést indít Baranyában...