Már másfél millió aláírást gyűjtött össze a Fidesz
2015. december 12. szombat 16:13

Eddig 1 millió 521 ezren írták alá a Fidesznek a kötelező betelepítési kvóták ellen indított petícióját - közölte Gulyás Gergely és Németh Szilárd kormánypárti országgyűlési képviselő szombaton Budapesten, sajtótájékoztatón.
Elfogadhatatlan minden olyan diktátum az Európai Uniótól, amely azt akarja előírni, hogy kikkel éljenek együtt a magyarok - fogalmazott Gulyás Gergely a vasárnapi Fidesz-kongresszus helyszínén, a Hungexpón, újságírók előtt.
"Úgy gondoljuk, hogy nincs szükség bevándorlásra Magyarországon, nem szeretnénk gazdasági bevándorlókat befogadni" - hangsúlyozta a parlament alelnöke, hozzátéve: a bevándorláspolitika nem közösségi jogi hatáskör, vagyis minden ország szabadon dönthet róla.
Szerinte az a humanitárius eljárás, ha előre világossá teszik, hogy ki jöhet és ki nem, utóbbiaknak pedig helyben kell segíteni, amíg országuk sorsa jobbra nem fordul.
Németh Szilárd azt mondta: a vasárnapi tisztújító kongresszus résztvevőit is arra kérik majd, hogy "védjük meg az országot, folytassuk az aláírásgyűjtést", amelynek eredményeként nőhet a kormány mozgástere a kötelező betelepítési kvóták ellen.
Szavai szerint olyan veszély fenyegeti Magyarországot és az EU-t, hogy "ilyen méretű összefogásra, mint amilyenre most kérjük az embereket, gyakorlatilag még nem volt szükség".
Magyarország teljes egészében elutasítja a kötelező kvótát, mert azt jogtalannak, értelmetlennek és rendkívül veszélyesnek tartja - közölte Németh Szilárd. Az uniós kötelezettségszegési eljárásra utalva hozzátette: a magyar kormányzati politika miatt Brüsszel "bosszúhadjáratot indított" az ország ellen.
Képünkön: Gulyás Gergely, a Fidesz frakcióvezető-helyettese.
MTI - Fotó: MTI/Máthé Zoltán
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Tragédiával indul a hét: gázolt a...
- Mi lesz veled, uránvárosi piac? A...
- Félmilliárd forintra pályázhatnak az...
- Valóság lehet az álom: egy új klinika...
- A Baranyában fészkelő fekete...
- Leáll a tévé, a telefon és az...
- Biciklivel szállítják házhoz a helyi...
- Még mindig él a pécsi vásár mítosza,...
- Egyre melegebbre fordul, 33 fok is...
- Már fél éve hiába keresnek egy...