Létrehozzák a Nemzeti Külgazdasági Hivatalt
2010. november 21. vasárnap 10:14
A hivatal többek között közreműködik a kereskedelem-fejlesztési és befektetés-ösztönzési szakmai anyagok összeállításában. Előkészíti a külföldi befektetők magyarországi befektetéseivel kapcsolatos egyedi döntési javaslatokat, illetve részt vesz a kereskedelem-fejlesztési és befektetés-ösztönzési elképzelések kidolgozásában és valósításában. Ezek mellett előkészíti a kiemelt beruházási projektek támogatásával kapcsolatos kormányzati döntéseket.
A Nemzeti Külgazdasági Hivatal kereskedelem-fejlesztési tevékenysége keretében közreműködik például az exportlehetőségek felkutatásában, üzleti partnerek közvetítésében és üzletember-találkozók megszervezésében a magyar vállalkozások számára, valamint információkat gyűjt és továbbít kkv-knak az export és tőkekihelyezési tevékenységgel elérhető európai uniós és magyarországi pályázati lehetőségekről.
A befektetés-ösztönzési tevékenysége körében többek között információkat nyújt a hivatal a magyarországi befektetési, jogi, adózási és pénzügyi környezetről, ezenkívül olyan egyablakos rendszert működtet, amely segíti a külföldiek tájékozódását a befektetési lehetőségeket illetően és felgyorsítja a külföldi befektetői döntések meghozatalát.
A hivatal koordinálja a barna- és zöldmezős, valamint a vegyesvállalati befektetések előkészítését és cégadatbázisok készítésével segíti és szervezi a magyar beszállítók részvételét a külföldi befektetések megvalósításában.
Forrás: hir24.hu/mti
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Sikerrel járt a keresés, épségben...
- Élőláncot alkotva keresnek egy...
- Úgy tűnik, a Hunyadi utcában...
- Nagyot fog csalódni, aki napsugaras,...
- Ennyi volt: leállnak a pogányi...
- Álomházasságot dúlt fel Ördög Nóri
- Késéssel közlekednek a vonatok a...
- Pécs egyik látványossága is lehetne a...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Tűz ütött ki egy baranyai házban, a...