Lanyha a választók részvételi szándéka
2010. január 18. hétfő 08:00
Kevés hatása van a pártok választás előtti mozgósításának: a négy évvel ezelőttihez képest sokkal mérsékeltebb a választók részvételi szándéka, akkor 54, most 43 százalék ígéri biztosra a részvételét az országgyűlési választásokon - írja a hétfői Népszabadság a Szonda Ipsos piackutató felmérése alapján.
A Szonda Ispos január 5. és 12. között készített felmérése szerint - amelyben 1500 embert kérdeztek meg - az előző hónapok emelkedő tendenciája nem folytatódott, januárban nem bővült az MSZP szavazótábora: a választókorú népesség 14 százaléka támogatja a pártot. Változatlan a Fidesz-hívek aránya is, ők 35 százalék rokonszenvét élvezik.
A napilapban közölt kutatás szerint erősödött a Jobbik, a decemberi öt után januárban a lakosság hét százaléka nevezte meg támogatandó pártként.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Új módszerrel gyógyítják a...
- Haracsi Alexandra lett az idei Pécs...
- Napsütéses, egyenes nyárias napunk...
- Majd' kétszáz drogterjesztőt...
- Berágott Magyar Péter Karácsony...
- Hargitai János: Baranya egyetlen...
- Egy hónapja hiába keresnek egy 11...
- Orbán Viktor: Magyarország nem enged...
- Tizenhárom premierrel várja...
- Drogdíler-párosra csaptak le a...

