Kovács László a demokrácia védelméről
2010. március 24. szerda 15:41
Az MSZP korábbi elnöke, a Horn-kormány külügyminisztere, volt EU-biztos szerdai, szarvasi sajtótájékoztatóján azt mondta: pártjának célja "egy még igazságosabb és szolidárisabb ország megteremtése, amelyben nem nőnek, hanem csökkennek a vagyoni különbségek, ahol az kap elsősorban támogatást, aki rászorul és nem az, aki támogatás nélkül is köszöni, jól megvan".
A volt pártelnök szerint Magyarországnak még harmonikusabban kell beilleszkednie az Európai Unióba, és még jobban kell felhasználnia az ország javára az uniós támogatásokat.
Kovács László szerint kívánatos, hogy az ország továbbra is össze tudja egyeztetni a nemzeti és a közösségi érdeket, és ne higgye azt, hogy a nemzeti javára alá lehet rendelni a közösségi érdeket.
A szomszédságpolitikáról szólva kiemelte: olyan országot szeretnének, amelyik jó viszonyban van a szomszédjaival; ez érdeke Magyarországnak, valamennyi szomszédunknak, az itt élő kisebbségeknek és az ott élő magyar kisebbségnek is. "A magyar kisebbség ügyét akkor szolgáljuk a legjobban a környező országokban, ha ezekkel az országokkal jó a viszony. Ha pedig feszült, akkor annak első kárvallottjai a magyar kisebbségek lesznek" - szögezte le.
Szerinte a parlamentbe biztos bejutónak számító Fidesz és Jobbik kínálata "csak csomagolásban különbözik", mind a két párt "tulajdonképpen egy tekintélyuralmi rendszer kiépítésére törekszik".
A Fidesz ezt egy nagyon elegáns szép csomagolásban, szalaggal átkötve, ezüst tárcán kínálja a választóknak - értékelte, hozzátéve: a Jobbik "nem vesződött a csomagolással", a jobbikos világ az "erővel való fenyegetés rendszere lenne".
Emlékeztetve arra az időszakra, amikor a Fidesz kormányzott, elmondta, akkor vezették be a háromhetes parlamenti ülésrendet, amivel "kizárták a vita lehetőségének kétharmadát". Kitért az ellenzék kezdeményezte parlamenti vizsgálóbizottságok megalakulásának megakadályozására is.
Hivatkozott egy jobbikos választási plakátra, amelyen az szerepel, hogy "elszámoltatás tiszta erővel".
Mint mondta, az elszámoltatással nincs baja, annál inkább, hogy azt "erővel", és nem a törvényesség alapján képzeli el a párt.
"Ez azt sugallja, hogy aki az erősebb, az elszámoltatja a gyengébbet, mert a gyengébb nem tudja elszámoltatni az erősebbet. Ez nagyon messze áll a parlamentáris demokráciától" - mondta Kovács László.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A helyzet fokozódik: 38 fokos hőség...
- Strand, éttermek, zöldségesek: íme, a...
- Szerdán este minden kiderül a pécsi...
- Fagylaltkuponokat rejtenek el...
- Azt kamuzta egy cég, hogy Suzukival...
- Az arany ugyan hiányzik a...
- Baranyában jelentős havazás, hófúvás...
- Javában tart az őznász - Óvatosan a...
- Vége a pótlóbuszozásnak, befejeződőtt...
- Autóval ütközött egy motoros Orfű...