Kevesebb pénzt kapnak a közszolgálati médiumok
2009. szeptember 02. szerda 11:54
A szektor idén 53 milliárd forint költségvetési pénzhez jutott, jövőre 5-7 milliárdos spórolás vár az intézményekre. De nem egyforma mértékben. Elsősorban az MTV-től vonnák meg annak a 9,5 milliárd forint címzett támogatásnak több mint a felét, ami idén még a köztévé rendelkezésére állt. Költségcsökkentő tételként jöhet szóba, hogy nem hosszabbítják meg az MTV kettes csatornájának (m2) műholdas sugárzását.
Kormánypárti források szerint a hosszabbítás pénzkidobás lenne, mivel a belföldet már az év vége felé lefedi az Antenna Hungária földfelszíni digitális műsorszórása, itt pedig jelen van az m2.
A napilap úgy tudja, nem csupán azért "spórolnának" éppen a köztévén, mert az a legnagyobb tétel a közszolgálati médiumok büdzséjében. A szigorítás "válasz" is lehet a "mélyrepülésére".
Körülötte egyre gyakoribbak a botrányok, amelyek egy része pénzügyi természetű: az új székház körüli anomáliák (a felszereltség hiánya, a bérleti szerződés hátrányos rendelkezései), a menedzsment és a kuratórium egymásra mutogatása a vitás gazdasági-pénzügyi kérdésekben vagy a 300 millió forint feletti szerződések körüli szabálytalanságok.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Baleset miatt teljes útzár van a 6-os...
- Szili Katalin: a nemzet, amely...
- Hol csobbanhatunk Baranyában?...
- Újra messzire száll majd az illata -...
- Tízmilliókat keresett egy baranyai...
- Két baranyai tóba is fogható méretű...
- Magas középhőmérsékletre figyelmeztet...
- Szorult helyzetbe került vércsefiókát...
- Rendhagyó programokkal várják a...
- Egy 14 és egy 15 éves lány is rabolt...