Kétharmadával nőtt a gyógyszerkiadás
2009. augusztus 27. csütörtök 10:16
Szakemberek szerint ennek fő oka az orvosságokhoz adott tb-támogatás csökkentése, ami - a kereslet elapadásával - oda vezet, hogy a betegek gyakran nem váltják ki a felírt szereket. A kamara ellenzi azt is, hogy a kormány megvonja a kis forgalmú patikák működési támogatását, hiszen így több száz gyógyszertár kényszerülne bezárásra.
Horváth Tamás, az MGYK elnöke tapasztalatból állítja: a fizetőképes kereslet csökkenése miatt gyakran nem váltják ki a betegek a doktor által felírt szert, vagy felezik az elrendelt dózist. Ám ez súlyos következményekkel járhat a gyógyulásra, sőt, a nem kellően kezelt betegség súlyosbodása miatt később többe kerül a gyógyítás a biztosítónak is.
Ezért az elnök azt reméli, nincs valóságalapja annak a hírnek, hogy jövőre 20 milliárd forinttal csökkentenék az egészségbiztosító gyógyszerkasszájának idei, 300 milliárdos előirányzatát, s annak sincs, hogy megvonnák a kis forgalmú patikák működési támogatását. Ez utóbbi miatt ugyanis 500-700 gyógyszertár mehet tönkre a 2400 közül, ami nem csupán a vállalkozó gyógyszerészek tragédiája lenne, de kockáztatná a kistelepülések lakosságának a gyógyszerellátását.
vg.hu
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Változás előtt: csütörtökön végre...
- Elrajtolt a Mecsek-rali, a Pécs...
- Akár Pogányból is elrepülhetünk a...
- Újabb tíz százalékkal nő a...
- Brutális gyilkosság Pécsett:...
- Orbán Viktor ismertette a nemzeti...
- Kitereli a településekről a...
- A fenyőárusoknál is akcióznak a NAV...
- Jó, ha tudjuk: így etessük télen az...
- Jön a Szilveszteri Szuperlottó 7...

