Jó kis költségvetési cirkusz várható
2010. szeptember 08. szerda 08:31
A kormánypárti szakpolitikusok úgy vélik, hogy a 2010-es évet tekintve is mintegy egy havi finanszírozás, 35-40 milliárd forint hiányzik a büdzséből.
Orbán Viktor miniszterelnök múlt hét végén beszélt arról, hogy "ezermilliárdszám kell forrást kivonni a gazdaságból" a lejáró adósság rendezése miatt, majd utalt arra, hogy ez érdeksérelmekkel járhat, ami miatt csökkenhet a kormánypárti frakció létszáma. A parlamenti lobbik közül az önkormányzati és az egészségügyi számít kifejezetten erősnek, vagyis ha a kormányfő tart ilyen reakcióktól, akkor valószínűleg itt kell keresni azokat az érintetteket, akik zokon vehetnének egy megszorító büdzsét.
Nem lehetséges, hogy az egészségügyi ellátás színvonalának sérülése nélkül a 2011-es költségvetéssel jelentős forrásokat vonjanak ki a területről -nyilatkozták kormánypárti egészségpolitikusok.
Az önkormányzatoknál a 2011-es költségvetésben még nem várható a finanszírozás megváltoztatása; a szektorban pedig nincs olyan terület, amely esetén forráskivonásról lehetne szó - mondta az egyik illetékes kormányzati szereplő.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Robbanás volt Pécsett, a Király...
- Elhunyt Bogdán László, Cserdi...
- Tűzoltók leptek el egy baranyai kórházat
- A buszon sodort egy vidítót egy pécsi...
- Közösségi szolgálatot végző diákok...
- Búcsúlevelet hagyott hátra Bogdán...
- Tízmilliókat keresett egy baranyai...
- Szexért cserébe adta a drogot egy...
- Harminc fok, ragyogó napsütés vár...
- Hatvannégy éve kezdték építeni a...