Ingyen indíthatnak webshopot borászatok egy magyar megoldással
2020. december 15. kedd 10:18

Közvetlenül kapcsolja össze a Wineshop.hu online piactere a borfogyasztókat a termelőkkel, akik jelenleg induló költség nélkül hozhatják létre saját, testreszabható, online borboltjukat a WineGroup segítségével - közölte a Wineshopot üzemeltető WineGroup kedden az MTI-vel.
Közleményük szerint az ehhez szükséges online borkereskedelmi megoldást a Futurion nevű magyar informatikai cég fejlesztette. A megoldás elsősorban azokat a kis- és közepes borászatokat célozza, amelyek még nem rendelkeznek saját webshoppal vagy profi online értékesítési infrastruktúrával.
Megjegyezték, a Hegyközségek Nemzeti Tanácsa (HNT) szerint a minőségi borokat előállító, vendéglátásba szállító hazai borászatok eladásai akár 60-80 százalékkal is visszaeshettek a koronavírus-járvány okozta gazdasági válsághelyzet miatt. A gyűjtőoldal segítséget jelenthet azon borászatoknak, amelyek nehéz helyzetbe kerültek a pandémia miatt.
Az év végéig várhatóan 30 borászat kínálatához juthatnak hozzá a Wineshop vásárlói, 2021 végére a tervek szerint legalább 100 termelői borboltot érhetnek el a borkedvelők a gyűjtőoldalon keresztül.
A WineGroup célja, hogy néhány éven belül a magyar webes borkereskedelem meghatározó szereplőjévé váljon, illetve tervei között szerepel a nemzetközi terjeszkedés is - tették hozzá.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hatalmas balhé volt Pécsett:...
- Harminc fok, ragyogó napsütés vár...
- Hétfőtől már naponta utazhatunk...
- Ha tűzoltó szeretne lenne, most...
- Jövő csütörtökön ismét féláron...
- A világon csak a Mecsekben...
- Állatorvosi ügyelet a hétvégén...
- Lángoló lakóházhoz rohantak a...
- Hittan vagy etika? Május 20-ig...
- Több kocsival járnak a Mecsek IC-k a...