Így készülnek az iskolák a járványügyi előírások betartására
2020. augusztus 21. péntek 11:40

Leleményesek az iskolák a koronavírus-járvány elleni védekezésben: van olyan intézmény, amelynek rádión keresztül lehet majd követni a tanévnyitóját. Az udvaron is tartanak majd órákat, a büfében pedig senki nem vásárolhat szájmaszk nélkül - írta a pénteki Magyar Nemzet.
A lap felidézte, hogy az Emberi Erőforrások Minisztériuma hetvenpontos járványügyi intézkedési protokollt állított össze és juttatott el az intézményeknek.
A központi előírás szerint nem lesz kötelező a maszkviselés, de egy tanteremben csak annyi diák lehet jelen, amennyinél még tartható a másfél méteres védőtávolság.
Horváth Péter, a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke azt mondta a Magyar Nemzetnek: üdvözlik, hogy elkészült az intézkedési terv, amely meglehetősen részletes, ezért nagy segítség.
A védőtávolság megtartása ugyanakkor problémás lehet a magasabb létszámú osztályokban vagy az iskolai öltözőkben - jegyezte meg.
A Pedagógusok Szakszervezete szerint a minisztériumtól kapott protokoll alkalmas arra, hogy elindítsák a tanévet, ám a járvány felerősödésére nem kínál megoldást. Totyik Tamás alelnök úgy vélekedett, hogy egy átlagos tanteremben képtelenség biztosítani a másfél méteres védőtávolságot.
Hozzátette: hiányolják a protokollból, hogy mi lesz az idős kollégákkal és a krónikus beteg pedagógusokkal, tanulókkal. Jelezte: hétfőn - várhatóan államtitkári jelenléttel - összeül a köznevelés-stratégiai kerekasztal, amely részletesen megvitatja a legfontosabb járványügyi kérdéseket.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Nyári meleggel rúgja ránk az ajtót a...
- Ingyenes a parkolás Pécsett az...
- A világon csak a Mecsekben...
- Erős üzenetet küldtek Pécsre: az...
- És akkor Pécsett egyszer csak Kádár...
- Már most megkezdődik a szúnyogok...
- Két baranyai tóba is fogható méretű...
- Nosztalgiagőzössel bejárhatjuk a...
- Figyelem, költözik az urológiai...
- Csütörtöktől ismét a Keletibe...