Hatalmas mennyiségű tiltott rovarölőszert akartak becsempészni
2024. május 28. kedd 11:25

Több mint négyezer kilogramm tiltott rovarölőszert találtak a pénzügyőrök egy bolgár rendszámú teherautó platóján Békés vármegyében - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) kedden az MTI-vel.
A közlemény szerint a pénzügyőrök a gyulai határátkelőhelynél állították meg a bolgár kamiont, hogy átvizsgálják a rakományát, ekkor találták meg a Magyarországon tiltott méreganyagot.
A rovarölőszer azért tiltott, mert a vízi szervezetekre veszélyes és a méhekre kifejezetten káros - írták.
Hozzátették, hogy a fuvarokmányok alapján az illegális szer magyar lerakodási címmel érkezett Görögországból.
A pénzügyőrök értesítették a Békés vármegyei kormányhivatal növényvédelmi felügyeletét, amely a körülmények tisztázásáig zár alá vette rakományt - áll a közleményben.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Meggyilkoltak egy kéthetes csecsemőt...
- A koronavírus-fertőzések számának...
- A Mecsekről száguldott Pécs...
- Két baranyai, kiváló tűzoltót is...
- Gyógyszertárba próbált meg betörni...
- Magyarország örömmel biztosít...
- Rengeteget pénzt fizettek meg önként...
- Hatcsöcsű, Junoszty, Százéves: nagyon...
- Pécsett is megkóstolhatjuk...
- Durva viharok, jégeső csaphat le...