Hajdú-Bihar megyében is megjelent a madárinfluenza
2020. január 15. szerda 10:31

A Hajdú-Bihar megyei Létavértes településen egy nagy létszámú, mintegy 115 000-es állományú kacsatartó telepen is azonosította a madárinfluenza vírusát a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma - közölte a hivatal szerdán.
A közlemény szerint a vizsgálatok ezúttal is a betegség H5N8 altípusát mutatták ki, amely a baromfifélékre veszélyes.
A hatóság a szükséges intézkedéseket megtette, így többek között már elkezdték a fertőzött állomány leölését, valamint kijelölték a gazdaság körül a 3 kilométer sugarú védőkörzetet és a 10 kilométer sugarú megfigyelési körzetet.
A betegség megjelenésében valószínűleg a közeli tóra járó vadmadarak játszhattak szerepet.
A baromfikat jelenleg is kötelező teljesen fedett, lehetőleg oldalról is zárt helyen etetni és itatni, az almot szintén úgy kell tárolni, hogy ahhoz a vadmadarak ne férjenek hozzá. Az előírások hamarosan kiegészülnek a kötelező zártan tartással, a fokozott kockázat miatt azonban már most érdemes az állományok zártan tartásáról is gondoskodniuk a gazdáknak - olvasható a Nébih közleményében.
Hétfőn a madárinfluenza vírus jelenlétét egy Komárom-Esztergom megyei Ács település nagy létszámú pulykát tartó gazdaságában mutatták ki.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Meleg, napsütéses nap vár ránk szombaton
- Ha bajba kerül az Adrián, magyar...
- Több mint száz épületben pusztítottak...
- Hatalmasat bukta lett a vége egy...
- Buszok járnak a vonatok helyett...
- Tűzhelyen felejtett olaj miatt...
- Állatorvosi ügyelet a hétvégén...
- Kétnapos búcsúra várják a híveket a...
- Közösségi szolgálatot végző diákok...
- Nyomtalanul eltűnt Skóciában egy...