H1N1: újabb kismama került kórházba
2009. december 17. csütörtök 11:05
A kismama életveszélyes állapotban van, kétoldali tüdőgyulladással kezelik, nagy a gyanú, hogy H1N1-fertőzés miatt betegedett meg, de a laboratóriumi vizsgálatok ezt még nem igazolták - mondta az igazgató, hozzátéve: a gyermeket, aki a terhesség 31. hetében született, stabil állapotban szállították át a gyerekklinikára.
Gál János beszámolt arról is, hogy két napja levették a lélegeztetőgépről azt a kismamát, akit tizenkilenc napig kellett géppel lélegeztetni, a nőnek a terhessége 31. hetében, császármetszéssel született meg a gyermeke.
A fiatalasszony jól van, állapota stabil, de még az intenzív osztályon kezelik. Az igazgató emlékeztetett arra: amint a nő bekerült a Semmelweis Egyetem Kútvölgyi Klinikai Tömbjébe, lélegeztetőgépre kellett tenni, kimutatták nála a H1N1-fertőzést, és kiderült: nem kapott védőoltást.
Pataki Margit, az I. Gyermekklinika Koraszülött Intenzív Osztályának vezetője arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a nő gyermeke jó állapotban van, nem igényel légzés- és keringéstámogatást, jelenlegi adataik szerint esetében nem lesznek szövődmények, maradandó károsodások sem.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...
- Több mint ezer tartalékos tett esküt,...
- Vajon a májussal a szokatlanul hűvös...
- Böde az élvonal történetétnek...
- Páva Zsolt: "kiálltuk a próbát"
- Késő este pótlóbuszok járnak Mohács...
- Helyszínelés miatt állt le reggel a...
- Szili Katalin: nem egymás mellett,...
- Pécsi kórházban látták utoljára a...
- Gázolt a vonat, késtek a járatok a...