Gyurcsány 103 millió forintot keresett tavaly
2010. január 31. vasárnap 18:25
Az országgyűlési képviselők vagyonnyilatkozatának leadási határideje január 31-e, de mivel ez vasárnapra esik, hétfőn este nyolcig meghosszabbították a határidőt. A volt miniszterelnök a munkajövedelmét tavaly is közérdekű, karitatív célok támogatására fordította. A vagyonnyilatkozat tartalmazza, hogy az összes jövedelme 2009-ben 103 millió forint volt, 34 millió forinttal kevesebb, mint 2008-ban. Az összes jövedelem után befizetett adó 28 millió forintot tett ki.
A titkárság közlése szerint Gyurcsány Ferenc és felesége, Dobrev Klára 2009-ben fele-fele tulajdoni arányban házat vásároltak a Somogy megyei Kötcsén, melyhez együtt vettek fel forintalapú euróhitelt. A hiteltartozás forintegyenlege 2009 utolsó napján 62 millió forint volt.
A család bankszámláinak egyenlege nem haladja meg a bevallási kötelezettség alsó határát, azaz a képviselői alapdíj hathavi összegét. A család, illetve bármely tagjának vagyoni-jövedelmi helyzetében 2008-hoz képest egyéb változás nem történt - közölte Gyurcsány Ferenc titkársága az MTI-vel.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Szerdán már ismét nagyon befűtenek,...
- Pontyokból érkezett utánpótlás két...
- Szeptembertől ismét emelkedik a...
- A pécsi börtönnél is működik az...
- Rendkívüli bejelentés: több mint...
- Rengeteg pénzt fizetett vissza a MÁV...
- Négy évtizede csaknem eltűntek, mára...
- Elgázoltak egy idős asszonyt...
- Vasváry leszármazottjaként mutatta be...
- A helyzet fokozódik: 38 fokos hőség...