Gyermekpornográfia miatt próbaidőre ítéltek egy fiatalkorú lányt
2019. október 25. péntek 17:51

Jogerősen egy év próbaidőre ítélt a Nyíregyházi Járásbíróság pénteken egy fiatalkorú lányt, aki továbbküldött meztelen képeket az egyik osztálytársáról - közölte a Nyíregyházi Törvényszék sajtószóvivője az MTI-vel.
Resán Dalma ismertetése szerint a Szabolcs megyei nyolcadik osztályos sértett 2018 januárjában interneten megismerkedett egy román férfival, akinek meztelen képeket és videót küldött magáról.
Miután márciusban megszakadt közöttük a kapcsolat, és a sértett ezt elmesélte osztálytársainak, az egyikük felvette a kapcsolatot a férfival, és a tőle kapott, a sértettről készült képeket és videót több osztálytársának is megmutatta és elküldte - tudatta.
A bíróság az egy év próbaidő mellett pártfogó felügyeletet is elrendelt, és arra kötelezte a lányt, hogy meghatározott időközönként jelenjen meg a pártfogó előtt, és tartsa vele a kapcsolatot.
Ennek célja, hogy elősegítse a vádlott nevelését, társadalmi beilleszkedését és megakadályozza, hogy újabb bűncselekményt kövessen el - írta a sajtószóvivő.
Hozzátette: az ismeretlen férfi ellen külön eljárás van folyamatban.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Nevelt fiával rabolt ki egy férfi egy...
- Újabb pécsi, legendás helytől...
- Három képviselő egyszer sem szólalt...
- Kemény büntetést mérne az ügyészség...
- Rengetegen nem fizették be határidőre...
- Eltűnt egy 14 éves mohácsi lány, egy...
- Faggyal, havazással és széllel...
- Eltűnt egy 11 éves kisfiú, a lakosság...
- Egy pécsi kollégium wc-jében szülte...
- Elsöprő a plusz kéthavi nyugdíj és a...

