Gombamérgezésben halt meg egy férfi
2010. szeptember 23. csütörtök 09:26
Németh László, a Vas Megyei Markusovszky Kórház osztályvezető főorvosa a lapnak elmondta: még vasárnap reggel szállítottak be hozzájuk öt beteget gombamérgezés gyanújával; a betegek gyomrát kimosták és hétfőn tovább küldték őket a fővárosi kórház speciális osztályára.
Zacher Gábor, a Péterfy Sándor utcai kórház toxikológiai osztályának főorvosa elmondta: összesen hét beteg érkezett hozzájuk az alsóújlaki gombavacsora miatt, öt beteget Szombathelyről, egyet Zalaegerszegről, egyet pedig Nagykanizsáról szállítottak be.
A gombát szedő 25 éves férfin már nem tudtak segíteni, ő meghalt. A férfi édesanyja életveszélyes állapotban van, a többiek állapota jónak mondható.
Zacher Gábor hangsúlyozta: a betegeket megfelelően látták el a kórházakban, az orvosok mindent megtettek.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Egy hónapja hiába keresnek egy 11...
- Késve indul Pécsre a fővárosból egy...
- Buszokat, teherautókat ellenőriznek a...
- Nagyon pörgött a Baranya bisztró,...
- Radikálisan csökkent az orvosok és...
- Baranyában is megemlékeztek Isten...
- Drogdíler-párosra csaptak le a...
- Orbán Viktor: Magyarország nem enged...
- Hargitai János: Baranya egyetlen...
- Állatorvosi ügyelet a hétvégén...

