Folytatódik az álmos januári idő

2008. január 15. kedd 07:11

Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelenti:

Előrejelzés az ország területére kedd estig:

Éjszaka többfelé képződik köd, ami kedden főként északon, északkeleten és a középső országrészben néhol tartósan megmaradhat. A déli, délkeleti szél időnként megélénkül, az Észak-Dunántúlon kedden erős széllökések is várhatóak.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában +1 és -4 fok között, a Dunántúl északi részén helyenként +1 fok felett alakul.

A legmagasabb nappali hőmérséklet kedden általában 2 és 7 fok között, a tartósan ködös helyeken 0 fok körül valószínű.


Európai helyzetkép:

Kelet-, Délkelet-Európában döntő mértékben anticiklon alakítja az időjárást, így arrafelé csendes, párás, a Balkán-félsziget északi, északkeleti részén többfelé tartósan ködös az idő.

Ezzel szemben kontinensünk más vidékein ciklonok hatására gyakran erősen megnövekszik a felhőzet és többször alakul ki csapadék. A középpontjával Skandinávia északkeleti része fölött örvénylő ciklon Észak-, Északkelet-Európában okoz többfelé havazást, hózáport, míg a Brit-szigetek fölött található ciklon hatására nyugaton, északnyugaton szórványosan esik az eső, a Skandináv-félsziget déli részén ónos eső is előfordul.

A legmagasabb hőmérséklet északon és keleten többnyire fagypont alatt, kontinensünk középső és nyugati részén általában 3 és 11 fok között alakul. Ennél is enyhébb az idő a Földközi-tenger medencéjében, ahol a délutáni órákra többfelé 13, 17 fok közé melegszik fel a levegő.

Kedd estig a Kárpát-medence időjárásában lényeges változás nem várható, de kedden a hétfőinél több helyen megmaradhat a köd.

(mti)