Fakivágásért börtön a roma vezetőnek
2010. február 15. hétfő 14:42
Balogh Jánosné, a kisebbségi önkormányzat elnöke a tavaly januári nagy hidegben arra kérte Heves polgármesterét, hogy a város adjon fát a településen élő cigányoknak, mert nincs mivel fűteniük, fáznak. Csáki Zsigmond polgármester kijelölt három vágásérett fát azzal, hogy azok térítési díj nélkül kivághatók és elszállíthatók - közölte a weboldal.
A tudósítás szerint a kisebbségi önkormányzat tagjai ezt követően kivonultak a megjelölt helyszínre és tarra vágták a teljes erdősávot. A városvezetés döbbenten értesült a motoros fűrészekkel végzett pusztításról, amelynek mértéke sokszorosan meghaladta az engedélyezett mennyiséget, s feljelentést tett a rendőrségen.
A napokban pedig megszületett az az elsőfokú bírósági ítélet, amelyben a hevesi kisebbségi önkormányzat elnökét egy év letöltendő börtönbüntetéssel sújtották. Az érintett azonnal fellebbezett, így a döntés egyelőre nem jogerős - olvasható a heol.hu-n.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Új módszerrel gyógyítják a...
- Berágott Magyar Péter Karácsony...
- Napsütéses, egyenes nyárias napunk...
- Haracsi Alexandra lett az idei Pécs...
- A fülemülékkel éjszakázhatunk...
- Hargitai János: Baranya egyetlen...
- Elképzelhető, hogy defektet kapnak a...
- Tizenhárom premierrel várja...
- Egy hónapja hiába keresnek egy 11...
- Orbán Viktor: Magyarország nem enged...

