Évtizedes gyilkosság gyanúsítottját fogták el a rendőrök
2020. augusztus 22. szombat 11:47

Elfogták egy csaknem tizenegy évvel ezelőtti érdi gyilkosság feltételezett elkövetőjét Svédországban - közölte a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság szombaton a police.hu-n.
A nyomozás adatai szerint 2009. szeptember 1-jén éjjel ismeretlenek mentek be egy érdi házába, ahol egy 77 éves férfi kezét és lábát összekötözték, majd magára hagyták. A házat felforgatták, pénz és értékek után kutattak, végül egy mobiltelefont vettek magukhoz, majd elmenekültek.
Az esetet a rendőrségnek egy nő jelentette, aki a sértettet a lakásán, földön fekve, testén bántalmazás nyomaival, megkötözve és letakarva találta meg. Az áldozatot kórházba vitték, ahol pár nappal később belehalt súlyos mellkasi és fejsérüléseibe.
A nyomozók bőrszíjakat, késnyelet, szakadt kesztyűt, eltaposott cigarettacsikkeket és kulcscsomót foglaltak le. A rendőrség szakértőket vont be a nyomozásba, tanúkat hallgatott ki, híváslistákat elemezett, de végül a nyomozást 2013 októberében felfüggesztették.
Az áttörést öt évvel később egy kiegészítő genetikai szakértői vizsgálat eredménye hozta meg. Ekkor tovább folytatták a nyomozást, majd 2019 novemberében kihallgattak egy férfit, aki az érdi Cs. Tiborra terelte a gyanút.
A 32 éves Cs. Tibor ellen országos elfogatóparancsot adtak ki, később a nemzetközi körözését is elrendelték, és végül július 2-án fogták el Svédországban. A kiadatási eljárás után, augusztus 18-án adták át a Pest megyei rendőröknek, akik őrizetbe vették, majd indítványozták letartóztatását.
Az emberölés bűntettével gyanúsított férfi tagadta bűnösségét és nem tett vallomást.
MTI - Fotó: MTI/Mihádák Zoltán
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Vastapssal díjazta a közönség a Pécsi...
- Orbán Viktor Mohácson: hadüzenet a...
- Már tényleg unalmas: újabb ködös,...
- Egy sebész a műtőben villogjon, ott...
- Eltűnt egy 14 éves pécsi kislány,...
- Döntött a Fidesz pécsi csoportja,...
- Vesztesekből győztesek lesznek a...
- Orbán Viktor: fel kell készülni, hogy...
- Hoppál Hunor a tévében pörköl oda a...

