Évadnyitó frakcióülést tart hétfőn az MSZP
2008. február 03. vasárnap 15:22
A szocialista frakció eddig mintegy harminc módosító indítványt készített, ezek között szerepel Tóth Károly javaslata a vizitdíj megszüntetéséről, illetve a pénztárak irányító testületeinek összetételéről.
Az MSZP egészségpolitikusai közül Kökény Mihály korábban közölte: várhatóan a működés garanciáit és a társadalmi kontrollt erősítik a törvényben a szocialista képviselők.
Karsai József, a battonyai térség szocialista országgyűlési képviselője csütörtökön az MTI-vel közölte: a február 11-i parlamenti szavazáskor nemmel fog voksolni az egészségbiztosítási törvényjavaslatra, akkor is, ha ezért kizárják az MSZP-frakcióból.
Ugyancsak szóba kerül a frakcióülésen a Fidesz megerősítő népszavazást célzó kezdeményezése, amellyel az ellenzéki párt azt akarja elérni, hogy az Országgyűlés fogadja el erről szóló határozati javaslatukat, így referendumot lehetne tartani az egészségbiztosítási törvényről.
Ezzel kapcsolatban Mandur László, az Országgyűlés szocialista alelnöke pénteken azt mondta, frakciójuk nem fogja megszavazni a javaslatot.
A szocialista képviselőcsoport januárban három informális frakcióülésen tárgyalt az egészségbiztosítási törvényről, a népszavazási kampányról és a kormányzati teendőkről.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Leáll a tévé, a telefon és az...
- Mi lesz veled, uránvárosi piac? A...
- Baranyában is pusztítják a...
- Több mint hatezer új hallgatója lesz...
- Valóság lehet az álom: egy új klinika...
- Szeptember 5-ig lehet jelentkezni az...
- 230 millió éves ökoszisztémát...
- Tragédiával indul a hét: gázolt a...
- Pécsi sürgősségi: a hozzátartozóknak...
- Lerobbant mozdony miatt buszozhatunk...