Erősödött a temetőkultusz az elmúlt évtizedekben
2025. november 01. szombat 10:03

Halottkultusz mindig is volt, de a temetőkultusz az elmúlt évtizedekben erősödött meg jelentősen, és a kereskedelem is hozzájárult ahhoz, hogy a sírok feldíszítése ennyire általánossá vált, vélik a néprajzkutatók.
A hagyomány szerint halottak napján hazalátogatnak a holtak, ezért az asztalra kenyeret, sót, vizet tettek és kivilágítottak, hogy a halott körül tudjon nézni. Ugyanakkor a temetőknél a koldulóknak kenyeret adtak azért, hogy imádkozzanak, hogy a halottak ne jöjjenek onnan ki. Ezek a halottkultuszhoz köthető szokások ősiek, a kereszténység előtti időkből származnak.
A mécsesgyújtás nem annyira régi hagyomány, és a kereskedelem is hozzájárult ahhoz, hogy a sírok feldíszítésével együtt népszerűvé vált.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Tizennyolc éves nővel rabolt két...
- Változik a menetrend, több buszjárat...
- Nemzeti ünnepünkön is számíthatunk...
- Az utcán esett össze egy férfi...
- Borult, párás akár tartósan is ködös...
- Újabb élelmiszerek lettek olcsóbbak...
- Felborult egy kisbusz Kölked határában
- Egy évig volt szökésben egy baranyai...
- Pécsett is elérhető a sajátsejtes...
- Két baranyai város kerül a NAV...

