Erősen felhős lesz az ég, gyenge légmozgással

2009. december 03. csütörtök 07:24

Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelenti:

Előrejelzés az ország területére csütörtök estig:

Gyakran lesz erősen felhős az ég, kevés napsütéssel, a középső országrészben erősen felhős vagy borult marad az ég, ott több helyen fordulhat elő eső, zápor. Gyenge vagy mérsékelt marad a légmozgás.

A legmagasabb nappali hőmérséklet csütörtökön többnyire 5 és10 fok között valószínű.

Az időjárási helyzet Európában:

Európa középső részén a Jeges-tengertől Szicíliáig egy hosszú, hullámzó frontrendszer húzódik. Ennek mentén erősen felhős vagy borult az ég, és több helyen esik az eső, a Földközi-tenger partvidékén zivatarok is vannak, Skandináviában viszont havazik. Markáns ciklon örvénylik Izland térségében is, amelynek hatására az óceán felett, illetve a Brit-szigeteken változékony, gyakran csapadékos az időjárás. A legmagasabb nappali hőmérséklet ezeken a tájakon általában 7 és 12 fok között változik.

Csendes, csapadékmentes idő kontinensünk délkeleti részén, illetve Kelet-Európában van, ahol anticiklon hatására leszálló légáramlatok érvényesülnek, és száraz a levegő. Délen a sok napsütésnek köszönhetően 15 fokig melegszik fel a levegő, de Oroszországban a párásság és a ködös idő miatt csupán 5 fokot mérnek. Csütörtök estig a Kárpát-medence fölé délkelet felől nedves és enyhébb levegő áramlik, ezért felhős időre van kilátás, és elszórtan esőre is számítani lehet.


(mti)