Emlékérmével tisztelegnek a magyar népmesék előtt
2021. augusztus 12. csütörtök 16:22

Az égig érő fa megnevezéssel 2000 forint névértékű színesfém emlékérmét bocsát ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) a Kecskeméti Animációs Filmfesztivál keretében. Az emlékérmével egy új sorozatot indít a jegybank.
Az új, hétrészes színesfém emlékérme-sorozat célja, hogy a magyar népmesék értékeit bemutassa, a rajzfilmsorozat képi világát megidézze - olvasható az MNB MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében.
Az érmekibocsátás apropóját a rajzfilmsorozatot jegyző Kecskeméti Rajzfilmstúdió alapításának 50. évfordulója adja. Az emlékérmét Imrei Boglárka fémműves formatervező iparművész tervezte.
Mint írják, 1977-ben kezdődött a Magyar népmesék rajzfilmsorozat készítése, amely 100 epizódjával 12,5 órányi anyagával a népmesék világába hitelesen vezeti be a nézőt.
A Magyar népmesék rajzfilmsorozatot bemutató érmesorozat Az égig érő fa megnevezésű emlékérme kibocsátásával indul. A sorozat részeként megjelenő emlékérmék elsődleges szerepe az ismeretterjesztés, a magyar népmesék értékeinek méltó reprezentálása, mindennapi fizetési forgalomban való használatuk kerülendő. A rajtuk szereplő névérték ezen érmék gyűjtői értékének megőrzését szolgálja - áll a közleményben.
Mint írják, az emlékérme előlapját a Magyar népmesék rajzfilmsorozat főcíme ihlette, amelyet Arany János Rege a Csodaszarvasról című művének első sorai inspiráltak.
A jellegzetes körbe futó, stilizált népművészeti virágmotívumon bal oldalt egy galamb pihen meg. A gazdagon díszített motívumot az emlékérmék kötelező elemei egészítik ki: központi helyen a kézírásos betűkkel megjelenített Magyarország felirat, valamint a 2000 forint értékjelzés, a virágmotívum alatt a BP. verdejel és a 2021 verési évszám.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Megkezdte a posta az...
- Arculatot váltott a Pécsi...
- Éljetek, szeressetek, álmodjatok,...
- Idén is kérhetik a szülők a HPV...
- Majka beteget jelentett, elmarad a...
- Baranyában is megszűnt a tűzgyújtási...
- Súlyos baleset miatt lezárták...
- Negyvenhat határsértőt fogtak el...
- Pécsiek az szt-tisztek listáján
- Szeptember 5-ig lehet jelentkezni az...