Elviheti az átmeneti lehűlés a csonthéjasok termését
2024. március 07. csütörtök 11:22

Az enyhe február miatt minden gyümölcstermő növény rügyezni kezdett, de a lehűlés veszélyes lehet, különösen a csonthéjasokat fenyegetik a visszatérő hajnali fagyok - olvasható az Agrofórum csütörtöki hírlevelében.
Az elemzés szerint jelentősen növeli a fagykárok esélyét, hogy belföldön a sárgabarack mindenütt virágzás előtt áll, a körte és a birs szintén előrébb tart, mint ilyenkor szokott.
A korábbi hónapokban nem volt olyan hideg, ami veszélyeztette volna a növénytermesztés eredményeit, emiatt viszont jobban átteleltek a kártevők. Aszály jelenleg nem fenyeget, de a tartós vízborítás károsította a vetéseket, különösen a repcét - írták.
Hozzátették, hogy a szántóföldi ültetvényekben terjedő betegségeknek is kedvezhet a hűvös tavasz.
A gazdálkodók már megkezdték a rovarölőszeres beavatkozásokat, de valószínűleg további védekezésre lesz szükség a következő hetekben - közölte az Agrofórum.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Késes támadás Baranyában: az utcán...
- Napsütéses, kellemes napunk lesz...
- A Mi Hazánk Mozgalom megóvta a...
- Folytatódik a Geresdlakon élő,...
- Az államfő Magyar Pétert fogja...
- A pécsi Pitbull lett Gulyás helyett...
- Anyja segítségével próbálta...
- Órákon át tartó áramszünetekre...
- Sikeres nők árnyékában, 32 éve...
- Éjfélkor lejár a gépjárműadó...

