Elmarad a postássztrájk, megszületett a béralku
2007. december 17. hétfő 19:23
Bár megszületett a megállapodás, a mértékben nincs egyetértés - mondta az InfoRádiónak a Kézbesítők Szakszervezetének elnöke.
Tusz Ferenc hozzátette: nem elégedettek azzal, hogy a 90 ezer forint alatti keresetű dolgozók 10 százalékos béremelést kapnak, ahogyan az átlagosan 7,5 százalékos béremeléssel sem, ezért további tárgyalásokat kezdeményeznek majd a munkáltatóval.
A Magyar Posta szóvivője elmondta: november elejétől tárgyaltak a munkavállalók képviselőivel a béremelési javaslatról, ennek eredményeképpen a posta dolgozói már hozzájutottak 13. havi fizetésükhöz is.
Tomecskó Tamás hozzáfűzte: nemcsak a bérek, hanem a választható, béren kívüli juttatások is emelkednek, 18 százalékra.
A szóvivő megjegyezte: a Magyar Posta bármikor kész tárgyalni az alacsony jövedelmű dolgozók bérének felzárkóztatásáról, irreális követeléseknek azonban ennek során nincs helye.
Inforádió
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Áprilisban 134 földmozgást...
- Több hullámban érkező eső enyhíthet...
- Drámai bejelentést tett Rátgéber...
- Megszűnik a TV2 Tények című...
- Amikor Mohácsról is Pécsre tódult a...
- Várhatóan tovább csökken a...
- Durván felpörgött márciusban az...
- Másfélszer több üzemanyagra elég az...
- Meghirdették a Pécsi Egyházmegye...
- Hoppál Péter újabb két évre a Fidesz...

