Elkészültek a választási ajánlószelvények
2010. február 02. kedd 19:28
Virág Rudolf, az Országos Választási Iroda (OVI) vezetője elmondta, az időközi választásokon tapasztalt visszásságok miatt most nehezen másolható szelvényeket készíttettek, ez azonban nem növelte meg jelentősen az előállítási költségeket.
Közölte, több színből kikevert, speciális (lila) festékkel nyomtatták a szelvényeket. Az ajánlószelvény jobb felső sarkába pedig - kézzel is tapintható - Magyarország-térképperforációt helyeztek el, így arról még színes fénymásolóval sem lehet jó minőségű másolatot készíteni.
Az OVI vezetője ezzel összefüggésben arra hívta fel a figyelmet, hogy az ajánlás csak akkor érvényes, ha azt az eredeti, kikézbesített szelvényen teszi meg a választópolgár. Ha a választó jövő hét péntekig sem kapja meg a szelvényt, a polgármesteri hivatalhoz kell fordulnia, ahol új szelvényt kaphat.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Szeptembertől ismét emelkedik a...
- Rengeteg pénzt fizetett vissza a MÁV...
- Pontyokból érkezett utánpótlás két...
- Nem látjuk őket, de az éneküket...
- A pécsi börtönnél is működik az...
- Zivatarokra, jégesőre figyelmeztetnek...
- Idén már 61 ember veszítette életét...
- Nevelőszülői képzést indít Baranyában...
- Faludy Fanny eladja a szerelmi fészket
- Vita a szúnoggyérítésről: a pécsi...