Dávid belügyminisztériumot akar gárdák helyett
2009. február 03. kedd 17:16
Dávid Ibolya ezt arra reagálva mondta el, hogy a megyei napilap híradása szerint a Győr-Moson-Sopron Megyei Cigány Érdekvédelmi Szövetség cigány önvédelmi gárda létrehozását tervezi. Az MDF azt javasolja, hogy állítsák vissza a Belügyminisztériumot, a rendért, a biztonságért első helyen felelős szaktárcát a szakapparátussal együtt - hangsúlyozta a párt elnöke.
Azt is javasolják, hogy a jelenlegi 45 ezer fős rendőrség létszámát 60 ezer főre növeljék, s hogy az 1990-es évek elején megindult rendőrőrsprogramot újraindítsák - tette hozzá. Ennek költségein a gazdasági válság kellős közepén sem lehet spórolni, hiszen minden befektetett forint sokszorosan térül meg a közbiztonságban, "és nem gárdákra, hanem a rendőrségre és az államra kell bízni a közbiztonságot, ennek feltételeit viszont meg kell teremtenie a kormánynak" - fejtette ki Dávid Ibolya.
Az MDF elnöke szerint van esély a belügyi tárca visszaállítására, mert az élet bebizonyította, hogy e minisztérium megszüntetése rossz döntés volt. Hangsúlyozta: újra szükség van a tárcáknál a közigazgatási államtitkárokra is, "mert ők a szakmaiságért felelnek".
AZ MDF elnöke bírálta a Kormányzati Válságmegelőző és Kezelő Központ létrehozását. Nem ötletbörzékre, nem tanácskozásokra van ma már szükség, hanem végrehajtható programokra, határozott, konkrét előterjesztésekkel és számításokkal - mondta. "Meggyőződésem, hogy Gyurcsány Ferenc az új válságkezelő központtal intézményesíti az időhúzást" - fogalmazott.
Dávid Ibolya érthetetlennek nevezte a kéthetente ülésező központ létrehozását, hiszen tagjai egyetlen kivétellel kormánytagok. "Van Magyarországnak egy intézménye, amelyet úgy hívnak, hogy a Magyar Köztársaság kormánya, amelynek ebben a helyzetben teljes testületi, miniszterelnöki felelősséggel kell helytállnia a válság elhárításáért" - tette hozzá.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Pécs-Villány-Mohács: szerdától...
- Pénteken ismét virágba borul a...
- Záporokra, zivatarokra is...
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...
- Faggyal, havazással és széllel...
- Dobogóra állhatott a baranyai...
- Defekttel érkezhetnek meg szerdán a...
- Befektetési trendek 2026-ra: mely...
- Elsöprő a plusz kéthavi nyugdíj és a...
- Másodfokú egyenlet és függvény is...

