Csaknem negyvenezerrel csökkent az állástalanok száma
2016. január 05. kedd 10:44

A múlt év szeptember-novemberében 284 ezer volt a munkanélküliek száma, 37 ezerrel kevesebb, mint egy évvel korábban, ezzel a munkanélküliségi ráta 1,0 százalékponttal 6,2 százalékosra csökkent - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
A férfiak körében 6,1 százalékos volt a munkanélküliség, 0,9 százalékponttal alacsonyabb, mint egy évvel korábban, a nőknél 1,1 százalékponttal, 6,3 százalékosra csökkent az állástalanok aránya. A férfiakat alacsonyabb szintű munkanélküliség jellemezte, ugyanakkor a nőknél nagyobb mértékű volt a javulás - állapította meg a KSH.
A 15-74 éves munkanélküli férfiak száma 17 ezerrel, 152 ezerre, a munkanélküli nők száma 20 ezerrel, 132 ezerre csökkent.
A 15-24 éves korosztály munkanélküliségi rátája 4,3 százalékponttal, 15,1 százalékra csökkent, de a munkanélküliek 19 százaléka továbbra is ebből a korcsoportból került ki.
A 25-54 évesek, a legjobb munkavállalási korúak, és az 55-64 évesek munkanélküliségi rátája is mérséklődött, előbbieké 0,6 százalékponttal, 5,6 százalékra, utóbbiaké 0,7 százalékponttal, 5,3 százalékra.
A munkanélküliség átlagos időtartama 18,8 hónap. A munkanélküliek 49,7 százaléka legalább egy éve keres állást, tartósan munkanélkülinek számít.
Képünk illusztráció.
MTI - Fotó: Dittrich Éva
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Napsütéses, kellemes napunk lesz hétfőn
- A lucfenyők már feladták, nem bírják...
- Vitézy Dávid Komlón: véget ér a...
- Bánki Erik majd' negyven év után...
- Faggyal, havazással és széllel...
- Minden eddiginél korábban indul a MÁV...
- Jön a ballagás, az anyák napja, jön a...
- Fesztiválbérletet is nyerhetnek a...
- Szakvezetéssel járhatjuk be ismét a...
- Ezen a napon robbant fel negyvenc éve...

