Cégvezető került a Magyar Televízió élére
2009. december 09. szerda 15:31
A tavaly március óta elnök nélkül működő intézményt irányító Medveczky Balázs ügyvezető alelnök gazdasági és pénzügyi döntései csak Bednárik Imre hírigazgató ellenjegyzésével érvényesek ezután - közölték.
"Az elmúlt hetek bebizonyították, hogy vezetetlen az MTV, a munkatársak elbizonytalanodtak, sztrájkkészültség van. A részvénytársaság nem teljesíti fizetési kötelezettségeit, a menedzsment nem tud elszámolni a kuratóriumnak, szembeszegült a médiatörvényben meghatározott kötelezettségeivel" - mondta el a határozat indokairól az MTI-nek a testületbe az MSZP által delegált Hábetler Helga.
Az MTI információja szerint a határozatot az MSZP mind a hét, az SZDSZ mindkét és az MDF - egy - delegáltja szavazta meg. A cégvezető idén januárban lépett elő hírigazgatóvá, addig a posztot betöltő Kert Attila helyettese volt. Bednárik Imre - aki korábban kétszer is átvehette a házelnöktől Az év parlamenti újságírója kitüntetést - a TV2 Tények című műsorától igazolt az MTV-be.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Pénzzel teli tárcát talált két cigány...
- Ködös éj után egy kis napsütésre is...
- Frontálisan ütközött két autó...
- Hónapok óta hiába keresnek egy fiatal...
- Lemezbemutatón a blues kapitánya
- Szén-monoxid mérgezés miatt rohantak...
- Megerősített járatokkal készül az...
- Novemberben 121 földmozgást...
- Pécsett sem kifogástalan a levegő...
- Nyolcra emelkedett a Szőlő utcai ügy...

