Botrány készül Kóka János körül?
2008. február 21. csütörtök 21:18
A lap SZDSZ-es forrása ugyanakkor azt állítja, a káosz elkerülhető, hiszen a párt döntéseinek túlnyomó többségét az elnök nem önállóan hozza meg, a döntéshozatal az ügyvivői testület feladata.
A pártot ugyanakkor minden esetben az elnök képviseli, ő írja alá a koalíciós és egyéb megállapodásokat is. Ha tehát Kókát leváltanák, vagy törölnék az elnöki tisztségből, ez azzal a következménnyel járna, hogy az új elnöknek meg kellene erősítenie a Kóka által aláírt döntéseket. Ez azt jelentené, hogy minden pártdöntést, határozatot ismét meg kellene tárgyalnia az ügyvivői testületnek.
A jóváhagyást ezután az új elnöknek meg kellene tennie.
Az SZDSZ prominensei közül mindemellett többen érthetőnek vélik, hogy Kóka János ismét elnök szeretne lenni. Kóka azt nyilatkozta, amennyiben korábbi megválasztásában hibát találnak, vállalja az újabb megméretést.
Ha sikerülne elérnie, hogy az ügyek tisztázása után ismét ő legyen az elnök, maga hozhatná helyre saját korábbi hibáit. Mások tehát nem igazán láthatnának bele a kártyáiba. Kóka azt mondta, egy hónapon belül a párt belső vizsgálata tisztázni fogja, mi történt az elnökválasztáskor. Bizonyosra veszik, hogy ekkorra a párt országos tanácsa összehívja a küldöttgyűlést. Elnök az SZDSZ-ben szinte bárki lehet, aki jelöltetni kívánja magát.
A Szabad Demokraták Szövetségében a Nemzet értesülései szerint naponta mélyül az érzelmi, politikai válság. Beszédtémává vált, hogy vajon Kóka nem maga szervezte-e meg magának a pluszszavazatokat az elnökválasztáskor.
(mno)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Durván felpörgött márciusban az...
- Megszűnik a TV2 Tények című...
- Amikor Mohácsról is Pécsre tódult a...
- Másfélszer több üzemanyagra elég az...
- Jégesőre, villámlásra figyelmeztet a...
- Késve indul Pécsre a fővárosból egy...
- Majd' kétszáz drogterjesztőt...
- Elsöprő a plusz kéthavi nyugdíj és a...
- Eltűnt egy 11 éves baranyai kisfiú,...
- Faggyal, havazással és széllel...

