Az MTI exelnöke a MÚOSZ nevében kritizált
2011. június 16. csütörtök 19:02
Az ország hírügynökségének közszolgálatinak kell lennie, nem nemzetinek vagy államinak, mert az állam érdeke és a közérdek nem feltétlenül esik egybe - mondta Vince Mátyás, a Magyar Távirati Iroda volt elnöke csütörtökön A magyar közmédia küldetése és lehetőségei című budapesti konferencián.
Az esemény egyik szervezője, a Magyar Újságírók Országos Szövetsége nevében felszólaló Vince Mátyás ismertette az Európában létező hírügynökségi modelleket, és azt mondta: vannak olyan hírügynökségek, amelyek közvetlen vagy közvetett módon az állam tulajdonában állnak, de sehol sem létezik olyan konglomerátum, amelyet Magyarország alakít ki.
Szerinte a közmédiarendszer átalakításakor sokat hivatkozott brit BBC struktúrája sem hasonlítható a magyarhoz, mivel hírügynökség ott nem része az egységes intézménynek. "A tavaly június óta formálódó magyar médiavilág visszalépés a korábbihoz képest" - fogalmazott, hozzátéve, hogy a nemzetközi kritika szerinte ennek a visszalépésnek szól.
Horányi Özséb, a Magyar Kommunikációtudományi Társaság elnöke előadásában a közmédiát a társadalom információs közvagyonaként mutatta be, amelynek alapvető feladata, hogy szolgáltasson a társadalom számára. Azt mondta: a társadalom nem homogén, ezért a közmédia sem lehet az.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Orbán Viktor: meg fogjuk akadályozni...
- Gomolyfelhők zavarhatják vasárnap a...
- Mohácsi drogdílert kapcsoltak le a...
- Kötelező lehet a boltokban legelább...
- Helyszínelés miatt állt le reggel a...
- Applikációval, egyszerűen intézhetik...
- Repültek a kukák, dőltek a leanderek...
- Idén is kinyitják Baranyában a...
- Ismét egy, a sínekre tett...
- Baranya legsportszerűbb csapatait...