Az MSZP fekete lyukat beszél Matolcsyba
2010. november 16. kedd 18:24
A nemzetgazdasági miniszter a jövő évi költségvetés általános vitájában hétfőn elmondott expozéjában kifejtette: az előző kormány 2009-ben az idei költségvetést 3 százalékos "fekete lyukkal", csalással tervezte meg, a jelenlegi kabinetnek ezért kellett "nagyon kockázatos, brutális bankadót és válságadót bevezetnie".
Erre reagálva Katona Tamás, az MSZP elnökségi tagja, korábbi pénzügyi államtitkár - akit kedden választottak meg a Magyar Nemzeti Bank felügyelőbizottsági tagjának - azt közölte az MTI-vel, hogy független gazdaságelemző intézetek megállapítása szerint a Bajnai Gordon vezette válságkezelő kormány stabil, átlátható, fenntartható, az ország érdekeit szolgáló költségvetést hagyott maga után.
Hozzátette: ezt már Orbán Viktor miniszterelnök is elismeri nemzetközi sajtóorgánumoknak nyilatkozva, ami azonban Katona Tamás meglátása szerint nem elegendő ahhoz, hogy az ország iránt folyamatosan gyengülő nemzetközi bizalom újra erősödjön.
"A forint bedöntése, az ész nélkül elengedett társasági adók, az államapparátusi kiadások ugrásszerű növelése ütötték az igazi lyukakat az idei büdzsén, e felelőtlenség, hozzá nem értés miatt van szükség mind az emberek számára brutális bankadóra és válságadókra, mind pedig az egyszer már csúnyát bukó csontvázhistória újbóli műsorra tűzésére" - írta a szocialista politikus.
Kitért arra, az MSZP a jövő évi büdzsé tervezetében sem látja az átgondolt, kiszámítható és fenntartható gazdaságpolitika garanciáját. Úgy vélekedett: abban szerkezeti reformoknak nyoma sincs, helyettük a kormány "fogyasztáscsökkentő, igazságtalan" adórendszert és a "növekedést visszafogó, jórészt az emberekre háruló extraadókat" vezet be.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Sikerrel járt a keresés, épségben...
- Élőláncot alkotva keresnek egy...
- Huszonöt határsértőt tartóztattak fel...
- Nagyot fog csalódni, aki napsugaras,...
- Úgy tűnik, a Hunyadi utcában...
- Pécs egyik látványossága is lehetne a...
- Ennyi volt: leállnak a pogányi...
- Késéssel közlekednek a vonatok a...
- Baranyában is programokkal várják a...
- Tűz ütött ki egy baranyai házban, a...