Árfigyelő mozgalmat indítanak a nyugdíjasok

2011. március 09. szerda 15:56

Árfigyelő mozgalmat indít a Nyugdíjasok Szervezeteinek Somogy Megyei Szövetsége; az adatokat fél év elteltével összegzik majd és átadják az országgyűlési képviselőknek - közölte a szövetség elnöke szerdán az MTI-vel.

A megyében mintegy 25 ezer taggal működő 177 szervezet önkéntesei áprilistól egységes formanyomtatványt használva rögzítik az alapvető élelmiszerek és háztartási cikkek, a gyógyszerek, valamint az energia árát, azok változását - mondta Stikel János.

"Azért indítottuk el az árfigyelő mozgalmat, mert az elmúlt hónapokban tapasztalt, a nyugdíjasokat érzékenyen érintő áremelkedések alapján úgy tűnik, rendkívül nehéz lesz a nyugdíjak reálértékének megtartása" - indokolta az országban tudomása szerint egyedülálló kezdeményezést a somogyi szövetség elnöke.

Közölte: mozgalmukról tájékoztatják a három nagy országos nyugdíjasszövetséget, ajánlva, hogy csatlakozzanak hozzájuk, és más megyékben is kövessék a példájukat.

(mti)