A "sztárcsinálás" etikájáról is szó esett a balatoni médiakonferencián
2013. november 22. péntek 15:08

A tehetségkutató műsorok készítéséről és etikájáról, valamint a világ különleges vagy éppen veszélyes tájainak bemutatásáról is hallgathattak beszélgetést a Média Korrektúra Konferencia résztvevői pénteken Balatonalmádiban.
Szórakozás és történet kell a nézőknek, ugyanakkor feszültség is - mondta a tehetségkutató műsorokról Simon Zsolt, a TV2 vezérigazgatója, egyetértve Kolosi Péterrel, az RTL Klub programigazgatójával.
Ómolnár Miklós, a Story és a Best magazin főszerkesztője szerint megfelelő alapanyagból, jó bábák segítségével születik a sztár. Csiszár Jenő, a ClassFM programtanácsadója viszont úgy látta: a popzene egy iparág, egy terméket hoz létre, amelynél fontos a bevétel és a kiadás.
Zsolt Péter médiaszociológus etikai kérdéseket vetett fel, például azt, hogy a "játékmesterek" akár a drámákra, a sikertelenségre is építhetnek, mert az is eladható. A tehetségkutatók résztvevőinek kiválasztási módjai közül a legmegfelelőbbnek azt tartotta, ha kis klubokban keresgélve, egy szűk közösség által már nagyon szeretett előadót emelnek ki, ugyanis ők azok, akik a leginkább megállják később a helyüket, és felemelésük nem végződik kudarccal.
Al Ghaoui Hesna, az MTVA/MTV szerkesztő-riportere, Lantos Gábor, a Magyar Rádió Nonprofit Zrt. munkatársa, Lukács Csaba, a Magyar Nemzet és a HírTV tudósítója, valamint Vujity Tvrtko, a TV2 műsorvezetője számolt be a világban a tudósításai során szerzett élményeiről.
Lukács Csaba, aki nemrég érkezett haza a katasztrófa sújtotta Fülöp-szigetekről, ahová az Ökumenikus Segélyszervezettel jutott el, fontos tanulságnak nevezte, hogy az ország adminisztrációja szinte teljesen szétesett, így saját állampolgáraik életét veszélyeztették az által, hogy nem szervezték meg a segélyszállítmányok eljuttatását az érintettekhez.
Vujity Tvrtko türkmenisztáni élményeit mesélte el, ahova "a Gambiai Köztársaság orosz tolmácsaként" érkezett. Al Ghaoui Hesna szinte mindig újságíróként utazott el a tudósítandó területre, egyedül Dárfúrba jutott be a Nemzetközi Vöröskereszt segítségével. Lantos Gábor arról beszélt, hogy a Spitzbergákon nem szívesen beszélgettek volna vele, ha újságíróként mutatkozik be.
Képünkön: Barabás Éva moderátor, Csiszár Jenő, a Class FM műsorveztője, Simon Zsolt, a TV2 vezérigazgatója, Zsolt Péter médiaszociológus, Ómolnár Miklós, a Story és a Best magazin főszerkesztője és Kolosi Péter, az RTL Kub programigazgatója (b-j) a Sztárcsinálók című kerekasztal-beszélgetésen a Korrektúra 2013 Média Konferencián Balatonalmádiban 2013. november 22-én.
MTI - Fotó: Szigetváry Zsolt
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Már több mint félmillióan küldték...
- Alapításuk 150. évfordulóját...
- Több mint másfél hónapja hiába...
- Megdőlt egy szakállas országos...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Ennyi volt: leállnak a pogányi...
- Petri György nevét viseli a megújult...
- Angliáig jutott a Mohácsi-szigetről...
- Baranyában is készülnek a nemzeti...
- Vádat emeltek egy baranyai drogbanda...