A magasabb bérek visszacsábíthatják a fiatalokat
2016. szeptember 21. szerda 14:15

A bérek jelentős növekedése egy idő után visszahozza a külföldön dolgozó fiatalokat - mondta Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke az M1 aktuális csatornán szerdán.
A kamara elnöke arra számít, hogy bérfelzárkózás lesz Magyarországon. Ennek fontos elemeként említette a termelés hatékonyságának növelését, a járulékok csökkentését, valamint a bérek emelését.
Ha a magyar munkaadók azt szeretnék, hogy legyen munkaerő, akkor meg kell fizetniük, vagy nem fizetnek, de akkor tönkremennek - fogalmazott Parragh László.
A hazai szakképzési rendszer átalakítását értékelve az MKIK elnöke elmondta: a folyamat sikeres, de kell még pár év, mire kijönnek az első diákok, akik az új rendszerben végezték el a tanulmányaikat. Ugyanakkor arra is felhívta a figyelmet, hogy egyre kevesebb a gyerek, és a gimnáziumok elszívó hatása is szűkíti a szakképzésbe beiratkozók számát.
Tíz év alatt csaknem százezerrel csökkent a szakképzésbe beiratkozók száma, viszont akik végeznek majd, azok el tudnak helyezkedni a piacon - hangsúlyozta.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Ezen a napon robbant fel negyvenc éve...
- Az erős, viharos szél felkavarhatja a...
- Szakvezetéssel járhatjuk be ismét a...
- Tizenöt másodperc kellett a hírnévhez...
- Minden eddiginél korábban indul a MÁV...
- Ilyen volt az 1986-os május elseje...
- A világ érdekes, fedeztessük fel a...
- Még mindig él a pécsi vásár mítosza,...
- Vitézy Dávid Komlón: véget ér a...
- A vevők helyett a kommandósok várták...

