A Jobbik szerint megbukott a kormány gazdaságpolitikája
2011. december 06. kedd 12:03
Véget értek a kormány adósságcsökkentési lépései és egykulcsos helyett kétkulcsos lesz a személyi jövedelemadózás, ezzel megbukott a kormány gazdaságpolitikája - mondta keddi sajtótájékoztatóján a Jobbik országgyűlési frakcióvezető-helyettese.
Volner János a nemzetgazdasági miniszter által beterjesztett, pénzügyi stabilitásról szóló törvényjavaslatot bírálva kifogásolta, hogy a kormány 2016-ig tolja ki az adósságcsökkentésre vonatkozó kötelezettségeket. Emlékeztetett arra, hogy a kormányváltástól 2011 szeptemberéig 1745 milliárd forinttal növekedett az ország államadóssága, annak ellenére, hogy a kormány "2000 milliárd forintnyi magánnyugdíjpénztári vagyont élt fel".
Kifogásolta, hogy a kabinet be akarja betonozni a saját várakozásai szerint sem jól teljesítő egykulcsos adórendszert a stabilitási törvényben azzal, hogy kétharmados támogatáshoz kötné annak módosíthatóságát.
Volner János szerint a kormány gazdaságpolitikájának bukását mutatja az is, hogy az OECD előrejelzése szerint jövőre nem gazdasági növekedéssel, hanem a GDP 0,6 százalékos csökkenésével számolhat az ország.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Vádat emelhetnek Scheffer Ferenc...
- Napsütéses, kellemesen meleg nap vár...
- Körmenetben imádkoztak a Pécsi...
- Csaknem három hónapja eltűnt egy fiú...
- Az átlagosnál gyengébb szilvatermés...
- Baranyai településeken is pusztítják...
- Oszlopnak ütközött egy autó Pécsett,...
- Lesodródott az útról és felborult egy...
- Egyszerre két ponton is meggyulladt a...
- Pécsen és Mohácson is megfordult...