A Gárda feloszlatását kéri az ügyészség
2007. december 17. hétfő 12:32
A Magyar Gárda Kulturális és Hagyományőrző Egyesület feloszlatását kéri a Fővárosi Főügyészség közigazgatási jogi osztálya - tájékoztatta az MTI-t a szervezet szóvivője hétfőn.
Morvai Attila hozzátette: az erről szóló keresetüket hétfőn nyújtották be az illetékes Fővárosi Bíróságnak.
Az MTI kérdésére válaszolva elmondta: az ügyészség azért döntött a feloszlatást kezdeményező kereset mellett, mert álláspontjuk szerint a Magyar Gárda az egyesületi törvénybe ütközően gyakorolta tevékenységét.
Külön kitért arra is, hogy a jogszabály kimondja: az egyesületi jog gyakorlása mások jogait és szabadságát nem sértheti. Az ügyészség keresetében több jogszabályra és nemzetközi egyezményre hivatkozva küldte meg keresetét a bíróságnak - tette hozzá.
A keresetlevél zömében a Tatárszentgyörgyön történteken alapul - fogalmazott Morvai Attila.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Áprilisban 134 földmozgást...
- Több hullámban érkező eső enyhíthet...
- Drámai bejelentést tett Rátgéber...
- Megszűnik a TV2 Tények című...
- Amikor Mohácsról is Pécsre tódult a...
- Várhatóan tovább csökken a...
- Durván felpörgött márciusban az...
- Meghirdették a Pécsi Egyházmegye...
- Másfélszer több üzemanyagra elég az...
- Hoppál Péter újabb két évre a Fidesz...

