160 ezerrel többen dolgoznak, mint a kormányváltáskor
2012. december 19. szerda 12:20
A legutóbbi adatok szerint 2012. augusztus-októberben 3 millió 935 ezer volt a foglalkoztatottak létszáma, 71 ezerrel több, mint egy évvel korábban, és 160 ezerrel több, mint a kormányváltáskor - ismertette az adatokat a Nemzetgazdasági Minisztérium.
A tárca kiemeli: Magyarországon a kedvezőtlen világgazdasági környezet ellenére több mint két éve folyamatosan növekszik a foglalkoztatás. Míg az Eurostat legutóbbi adatai szerint az euróövezetben egy év alatt 0,7 százalékkal csökkent, és ezzel 2012 harmadik negyedévében hatéves mélypontra került a foglalkoztatottság, addig Magyarországon ugyanebben az időszakban 2,1 százalékkal nőtt a foglalkoztatottak száma.
A 2013-ban hatályba lépő munkavédelmi akcióterv minden bizonnyal tovább javítja majd az európai trendekkel szemben növekvő pályán levő hazai foglalkoztatási adatokat - írja az NGM. A tárca hozzáteszi: a KSH statisztikái közül a foglalkoztatottság mérésére a munkaerő-piaci felmérés adatai tekinthetők irányadónak, nemzetközi összehasonlításra is ez használatos.
A KSH úgynevezett intézményi statisztikája csak a versenyszféra legalább 5 főt foglalkoztató vállalkozásait, a civil szektort és a közszférát méri fel. Nem méri az öt fő alatti vállalkozásokat, pedig ez a szektor több mint egymillió embert foglalkoztat. Célja alapvetően nem a foglalkoztatottság mérése, hanem a bruttó átlagkereset alakulásának megfigyelése.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Orbán Viktor: a háborút Oroszország...
- Vár ránk a nyár, egy szál bikini is...
- Kommandósok csaptak le az illegális...
- Hatalmas tűz ütött ki Pécsett, a...
- Tűz ütött ki este egy pécsi...
- Tűz Pécs-Újhegyen! Sűrű füst szállt...
- Befejeződött a nyári aratás,...
- Egy nap alatt az összes jegy elkelt a...
- A nyár legszebb csillaghullását...
- Egyszerre két ponton is meggyulladt a...