Túrázás közben eltévedt két mohácsi lány a Mecseken
2020. október 18. vasárnap 15:00

Rendőrök vezették ki a két mohácsi lányt a Mecsekből - adta hírül a police.hu portál.
Egy fiatal nő tett bejelentést a rendőrségre október 17-én, szombaton 17 óra 30 perc körül arról, hogy barátnőjével túrázni indultak a Mecsekbe, de nem tudnak kijutni az erdőből.
A bejelentő elmondta, hogy Pécsről, a Dömörkaputól indultak a délutáni órákban, azonban valahol a Lámpásvölgy, Pécsbánya és a Melegmányi-völgy között letértek a kijelölt turistaútvonalról és eltévedtek az erdőben.
A Gyárvárosi Rendőrőrs körzeti megbízottai azonnal a keresésükre indultak Pécsbánya és a Lámpás-völgy irányából. A lányok elküldték a rendőröknek a GPS koordinátáikat, amelyek segítségével, valamint a rendőrök jó tájékozódási képességének köszönhetően két órán belül megtalálták a segítségre szorulókat. A bajba jutottakat a rendőrök visszaszállították a gépkocsijukhoz.
A túrázóknak az ijedségen kívül nem esett bajuk, orvosi ellátást nem kértek.
EQM - police.hu
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Téli hideggel, hózáporokkal búcsúzik...
- Nagyon sokba fájt ez a Pécsett...
- Gázspray-vel támadt egy feldühödött...
- Oszlopott döntött egy autós Mohács...
- Autóról terjedt át a tűz egy házra...
- Megerősített járatokkal készül az év...
- Baranyában is támadnak a kullancsok -...
- Két telken át gurult be egy ház...
- Tömegkarambol miatt lezárták a Tüzér...
- Nemzetközi sajtótájékoztatóval nyitja...

