Zrínyi-emlékévvé nyilvánította 2016-ot a horvát parlament
2016. március 22. kedd 08:28

A szigetvári ütközet 450. évfordulója alkalmából a horvát parlament hétfői ülésén Zrínyi Miklós-emlékévvé nyilvánította a 2016-os évet.
Az emlékévre tett javaslatot a nemzetgyűlés Oktatási, Tudományos és Kulturális Bizottsága a Horvát Tudományos és Művészeti Akadémia kezdeményezésére nyújtotta be.
Az indoklásában hangsúlyozták, hogy dicséretes kezdeményezésről van szó, amellyel népszerűsítik a horvát történelmet és azokat az értékeket, amelyeket Zrínyi Miklós horvát bán alakja és művei szimbolizálnak.
Zrínyi Miklós várkapitány és serege hősies helytállásának és szigetvári vár ostromának 2016. szeptember 7-én lesz a 450. évfordulója. Az 1566-os szigetvári ostromban Zrínyi Miklós és a vele harcoló magyar és horvát katonák hőstette olyan történelmi esemény, amely máig kiható nyomot hagyott a horvát, a magyar és a közép-európai nemzeti emlékezetekben, a szigetvári várat pedig szimbolikus hellyé tette a magyar, a horvát és az osztrák-stájer történelmi hagyományvilágban.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Egy magyar városban megtilották a...
- Fele sem tréfa: tovább fokozódik a...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Ajándékokat gyűjtenek a...
- Majd' kétszáz drogterjesztőt...
- Hargitai János: Baranya egyetlen...
- Baranyában is programokat kínálnak a...
- Elismerések az ünnepen: pécsi és...
- Gulyás Gergely: döntést hozott a...

