Tíz év után önként őrizetbe vonul a leányfalui ír gázoló

2011. november 09. szerda 16:34

Saját akaratából jelentkezett őrizetbe vételre szerdán Dublinban Francis Ciarán Tobin, a két kisgyermek halálát okozó, több mint egy évtizeddel ezelőtti leányfalui gázolás ír felelőse.

Az Irish Times című ír napilap internetes kiadásának szerdai beszámolója szerint Tobin aznap önként megjelent a dublini felsőbíróságon, ahol őrizetbe vették.

A lap szerint ha az ellene folyamatban lévő kiadatási eljárás sikerrel végződik, akkor Tobin büntetésébe valószínűleg beszámítják a most őrizetben eltöltött időt. Tobint 2002-ben, távollétében Magyarországon háromévi szabadságvesztésre ítélték.

A kiadatási ügyben első fokon eljáró dublini felsőbíróság februárban úgy döntött, hogy nincs akadálya Tobin magyarországi kiadatásának. A baleset okozójának jogi képviselői azonban a nem jogerős végzés ellen fellebbezést nyújtottak be az ír Legfelsőbb Bíróságon.


(mti)