Pokolgép robbant Törökországban, 13-an meghaltak
2016. december 17. szombat 10:57

Autóba rejtett pokolgép robbant szombat reggel egy hétvégi kimenőn lévő katonákat is szállító autóbusz mellett a Törökország középső részén található Kayseriben, a helyi egyetemnél - jelentette a Dogan török hírügynökség. A török haderő közlése szerint a detonációban 13 katona meghalt, 48 pedig megsebesült.
Sok mentőt és tűzoltót vezényeltek a helyszínre. A robbanószerrel megrakott autó balról közelítette meg a buszt, amely épp a megállóban állt. A katonák civil ruhában voltak - írta a Dogan.
Süleyman Soylu belügyminiszter és Fikri Isik védelmi miniszter már úton van Kayseribe.
A török kormány átmeneti és részleges hírzárlatot rendelt el az esettel kapcsolatban a közrend érdekére és nemzetbiztonsági megfontolásra hivatkozva. A hatóságok arra utasítják a sajtót, hogy tartózkodjon minden olyan részlet közlésétől, amely "pánikot kelthet a lakosságban, és amely terrorista szervezetek céljait szolgálhatja".
Kayseriben található Törökország egyik legnépszerűbb síparadicsoma.
MTI - Fotó: BBC
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Emberkereskedelem miatt ítéltek el...
- Idén elmaradt a zöldár a Dunán, már...
- Egymással vívtak roppant szoros...
- Pécsett is elérhető a sajátsejtes...
- Boltba indult, aztán nyoma veszett...
- Puch Lászlót választották újabb 2...
- Szállást keres a Szentírás - Új...
- Még szerdán sem számíthatunk napsütére
- Levélben kérték Orbán Viktort,...
- Újra Mohács lesz a halétkek fővárosa,...