Orbán Szaúd-Arábiában gyászolja az elhunyt királyt
2015. január 24. szombat 07:57

Szaúd-Arábiába utazott szombat reggel Orbán Viktor miniszterelnök, hogy lerója kegyeletét az elhunyt uralkodó emléke előtt - közölte Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője az MTI-vel.
Szombaton számos ország vezetője érkezik a sivatagi királyságba, hogy megemlékezzen a pénteken elhunyt Abdalláh bin Abdel-Azízról, akit a helyi szokásoknak megfelelően még aznap örök nyugalomra helyeztek.
Abdalláh bin Abdel-Azíz 2005 óta állt az olajban gazdag szunnita vezetésű ország élén. Ő volt az ország egyik legkedveltebb uralkodója. Halálával a trón testvérére, Szalmán bin Abdel-Azíz hercegre szállt.
Képünkön: Orbán Viktor egy korábbi TV-interjú felvételén.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hárman tűntek el szombaton a Dunában
- Papnövendékeket szentelt diakónussá...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Órát lehetne igazítani hozzájuk:...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...
- Hargitai János: Baranya egyetlen...
- A Baranyában medvehagymát gyűjtők...
- Egy évre befagyasztják az...
- Elismerések az ünnepen: pécsi és...

