Nem mérséklődik a migránsáradat a Balkánon
2015. november 05. csütörtök 17:21
Nem mérséklődik a migránsáradat a balkáni útvonalon, Horvátország pedig továbbra is szakadatlanul szállítja a menedékkérőket a szerb-horvát határról Szlovéniába - jelentette a horvát közszolgálati rádió csütörtökön.
A zágrábi belügyminisztérium legfrissebb adatai szerint szeptember közepe, a magyar-szerb zöldhatár lezárása óta Horvátországban 326 ezer migránst vettek nyilvántartásba.
Többségük illegálisan lépte át a szerb-horvát határt, és többnyire Bapska körzetében léptek horvát területre. Szerdán mintegy 8 ezren érkeztek az országba, csütörtökre virradóra pedig újabb 1048 ember lépte át a szerb-horvát határt.
Szerdán hat vonat indult a szerbiai Sidről a horvátországi Bródba (Slavonski Brod), tele migránsokkal, akiket regisztráltak a horvát hatóságok, majd néhány órán belül továbbszállították őket a szlovéniai Dobovára.
Sajtóértesülések szerint a horvát adófizetőknek napi 2 millió kunába (86 millió forint) kerül a migránsok ellátása és szállítása.
Szlovéniában - a legfrissebb ljubljanai adatok szerint - október közepe óta 149 464 illegális bevándorlót vettek nyilvántartásba. Hétfőn 8568, kedden 5591, szerdán 7693, csütörtökön 12 óráig újabb 3374 migráns lépte át a horvát-szlovén határt.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Egy magyar városban megtilották a...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Gulyás Gergely: döntést hozott a...
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...
- Majd' kétszáz drogterjesztőt...
- Hargitai János: Baranya egyetlen...
- Elismerések az ünnepen: pécsi és...
- Ajándékokat gyűjtenek a...
- Baranyában is programokat kínálnak a...

