Munkácsy-képet kapott Schmitt Pál
2010. október 23. szombat 14:40

- Nyáron meghívott Schmitt Pál a Sándor-palotába, és azt vettem észre, hogy az első számú magyar festőnek nincsen képe a falon - mesélte az ajándékozás történetét a Blikknek Pákh.
- Úgy gondoltam, jó ötlet lenne, ha a az elnöki hivatalnak kölcsönadnám az egyik képet, ezért meg kértem Schmitt Pált, hogy válasszon egyet. Négy tetszett meg nagyon neki, nem tudott közülük dönteni. Végül a Mosónőket adtam oda, mert ez egy befejezett kép. Munkácsy több képén szerepelnek mosónők, de ezt tartja a szakma a legszebbnek.
Az államfő nemcsak magára, hanem az odalátogató kíváncsiskodókra is gondolt. - Amikor nyílt napot tartunk, és bárki bejöhet a palotába, festőállványra kitesszük a Munkácsy-képet, és mindenki megcsodálhatja - mondta lapunknak Schmitt, miután átvette a képet. - Valószínűleg a többi napokon a dolgozószobámban lesz. Ígérem, nagy becsben tartjuk majd.
Forrás: blikk.hu
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Elismerte felelősségét a pécsi bár...
- Még csütörtökön is lehetnek záporok,...
- A buszon sodort egy vidítót egy pécsi...
- Ősszel érkezik a nyugdíjasok...
- Orbán Viktor: holnap eljön az igazság...
- Árhullám érkezik a Dunán, Mohácsnál...
- Szenzáció! Világbajnoki címet...
- Nyomtalanul eltűnt egy 34 éves pécsi...
- Kamionnal ütközött egy személyautó...
- Műszaki hiba miatt késnek a vonatok a...