Merkel szerint a védelemre nem szorulóknak távozniuk kell
2015. szeptember 09. szerda 11:09
Kiemelkedő fontosságúnak nevezte a menekültek beilleszkedését a német kancellár szerdán Berlinben a törvényhozás alsóházában (Bundestag) elmondott beszédében, és ismét megerősítette, hogy a védelemre nem szoruló menedékkérőknek távozniuk kell.
Angela Merkel a menekültválság kezelésének legfontosabb vetületeit hat pontban foglalta össze.
Elsőként a menekültként elismert, hosszabb távon Németországban maradó emberek minél gyorsabb integrációját emelte ki. A fontossági rangsor második eleme, hogy a nem háború vagy üldöztetés elől menekülő emberek nem maradhatnak az országban.
A harmadik az, hogy a menekültek nem utasíthatják el a német társadalom szabályait, nem tagadhatják meg az integrációt és nem alkothatnak "párhuzamos társadalmakat".
Kiemelte még az idegenellenesség elutasítását, a közös európai fellépés fontosságát.
Angela Merkel a geopolitikai összefüggésekre utalva kijelentette: "komoly belpolitikai következményei lehetnek, ha valamit nem végzünk el a külpolitikában".
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Egy magyar városban megtilották a...
- Gulyás Gergely: döntést hozott a...
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Elismerések az ünnepen: pécsi és...
- Majd' kétszáz drogterjesztőt...
- Baranyában is programokat kínálnak a...
- Hargitai János: Baranya egyetlen...
- Ajándékokat gyűjtenek a...

