Megmenekülhet az USA, nem lesz államcsőd
2013. október 17. csütörtök 06:56

Barack Obama amerikai elnök csütörtök hajnalban aláírta azt a törvényt, amely az adósságplafon megemelésével elhárítja az államcsőd kialakulásának veszélyét és feloldja a szövetségi kormány részleges bénultságát.
Ezt helyi idő szerint kevéssel hajnali fél egy előtt közölte a Fehér Ház. A kongresszus két háza szerda éjjel, az utolsó órákban hagyta jóvá a kompromisszumos megállapodást; az amerikai pénzügyminisztérium szerint technikai csőd kockázata fenyegetett volna, ha csütörtökig nem hozzák tető alá a megállapodást a 16,7 ezer milliárd dolláros adósságlimit módosításáról.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Baranyában dőlt meg az országos...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Papnövendékeket szentelt diakónussá...
- Hárman tűntek el szombaton a Dunában
- Órát lehetne igazítani hozzájuk:...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...
- Gulyás Gergely: döntést hozott a...
- Elismerések az ünnepen: pécsi és...
- Egy évre befagyasztják az...

