Megállították a migránsokkal teli vonatot az osztrák határon
2015. augusztus 31. hétfő 16:07

Megállították az osztrák-magyar határon a Budapestről Bécsbe tartó, menekültekkel teli vonatot, amelyen csaknem háromszáz menekült utazott - közölte osztrák vasúttársaság (ÖBB) szóvivője hétfőn délután.
Az ÖBB a szerelvény túlzsúfoltságára hivatkozva a magyar rendőrség segítségét kérte.
Az osztrák belügyminisztérium azzal számol, hogy a magyar hatóságok megteszik a szükséges lépéseket. Feltételezhetően a magyar rendőrség a papírok nélkül utazó migránsokat leszállítja és menekülttáborba helyezi el.
A vonatnak 13 óra 45 perckor kellett volna megérkeznie a bécsi Főpályaudvarra (Hauptbahnhof), azonban délután fél háromkor még az osztrák-magyar határon állt a szerelvény.
MTI - Fotó: Kallos Bea
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...
- Elismerések az ünnepen: pécsi és...
- Innovatív fájdalomcsillapító tapaszt...
- A Baranyában medvehagymát gyűjtők...
- Egy magyar városban megtilották a...
- Hargitai János: Baranya egyetlen...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Majd' kétszáz drogterjesztőt...
- Gulyás Gergely: döntést hozott a...

