Medve sebesített meg egy nőt Székelyföldön
2015. május 25. hétfő 16:33

Medve sebesített meg egy nőt a székelyföldi Madéfalva közelében - közölte hétfőn az Agerpres hírügynökség.
A 28 éves madéfalvi nőre egy esztenán támadt rá a medve vasárnap este, miután a juhászkutyák megölték a medve egyik bocsát. Az anyamedve megharapta az áldozat egyik karját, a karmaival feltépte az egyik lábát, majd elmenekült a helyszínről. A nőt a csíkszeredai kórházba szállították, állapota nem súlyos.
Amint az Agerpres felidézte, ez az első idei eset, amikor embert sebesített meg egy medve Romániában. Tíz nappal ezelőtt tehéncsordára támadt medve a Hargita megyei Pottyond közelében. Egy tehén elpusztult, három megsebesült a támadásban.
A május elején végzett becslés szerint a székelyföldi Hargita megye erdőiben mintegy 800-1000 medve él, számuk 30-40 egyeddel nőtt az elmúlt évben.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Órát lehetne igazítani hozzájuk:...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Egy magyar városban megtilották a...
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...
- Innovatív fájdalomcsillapító tapaszt...
- Elismerések az ünnepen: pécsi és...
- A Baranyában medvehagymát gyűjtők...
- Hargitai János: Baranya egyetlen...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Majd' kétszáz drogterjesztőt...

