Magyar versenyző győzött a floridai ultrafutó-versenyen
2016. február 21. vasárnap 14:38

Nagy Katalin nyerte meg Floridában az Evergrades Ultra terepfutó maratont, amelyen 50 mérföldet (csaknem 80 kilométert) teljesítettek a résztvevők.
A terepsport.hu vasárnapi tájékoztatása szerint a 36 éves magyar versenyző egyéni és pályacsúcsot döntött, emellett a teljes férfi mezőnyt is megelőzte.
A verseny útvonalának egy része mocsarakban vezetett, vékony, ingatag pallókon kellett futni egyik fától a másikig. Minden futó kapott egy vészjelző sípot, amellyel veszélyes helyzetben - aligátor- vagy kígyótámadás esetén - jelezhetett a szervezőknek és a többi résztvevőnek.
Az Egyesült Államokban élő Nagy Katalin korábban megnyerte a görögországi Spartathlont, a magyar Ultrabalatont és több amerikai ultramaratoni versenyt.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hideg éj után napsütéses napunk lesz...
- Átlépte a félmilliót a visszaküldött...
- Ne felejtsünk este felnézni az égre,...
- Kutas József, a Széchenyi igazgatója...
- Ötmilliárd forintot biztosít a...
- Az édesanyák többségének 2029-től nem...
- Szili Katalin: az unió nem foglakozik...
- Szülőket ítéltek el hároméves...
- Ötvenöt éves a legnagyobb pécsi...
- Csaknem fél évszázada nyitották meg a...

